RMCF0402FT3K32
Mfr.Part #
RMCF0402FT3K32
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
3.32 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%